Planinski pohod na Planino nad Vrhniko

Učence in starše obveščamo, da bo jutri športni dan za učence vseh razredov OŠ Rovte. Podrobnejša navodila in opis poti lahko preberete spodaj.

Pravilo eno in edino. Narava je lepa.

Dovozi enako kot običajno.

• Odhod izpred šole ob 8:30 za vse razrede

Opis poti:

1. – 4. razred.

Začetek našega pohoda je ob 9:00 uri na Vrhniki, kjer bomo najprej odšli do cerkve Sv. Trojica.

• Na Sv. Trojico se bomo sprehodili mimo rojstne hiše Ivana Cankarja. Pri cerkvi bo krajši odmor za malico in pripravo na pohod.
  • Po pol ure hoje bomo prišli do poti, ki pelje do razglednega stolpa na Planini nad Vrhniko.
  • Pravega planinskega vzpona je 60 min.
  • Vzpon ni zahteven, a bomo kljub temu naredili krajši počitek.
  • Pri planinski koči na Planini, si bomo vzeli čas za malico. Povzpeli se bomo tudi na razgledni stolp.
  • Pot bomo nadaljevali do parkirišča pod smučiščem Ulovka.

Skupaj je hoje 2. uri in pol.

V šolo se vrnemo ob 13:00 uri.

Za športni dan se opremite planinskemu pohodu primerno. Šolska malica bo, vendar bo premalo. Potrebujete pijačo in ne prevelik sendvič, ker bo v šoli tudi kosilo. Če ne boste odšli na kosilo, se v sredo odjavite.

Opis poti:

5. – 9. razred.

• Odhod izpred šole ob 8:30 za vse razrede.

Začetek našega pohoda je ob 9:00 uri na Vrhniki, na Betajnovi pri štirni, kot rečejo domačini. Tam  bomo po lahki makadamski poti odšli do koče v Starem Malnu.

• Od koče bomo nadaljevali v smeri Lintverna.
  • Večkrat bomo prečkali potok Bela.
  • Po izviru potoka Bele, se nato začne pravi vzpon do Planine nad Vrhniko.
  • Med potjo bomo videli izvir potoka Bele in stopinjo Ajdovske deklice. Pot je lepo urejena in opremljena z zgodbami, ki govorijo o tem, kako so si naravne pojave razlagali naši predniki.

Do Starega Malna je hoje eno uro, od koče do Planine nad Vrhniko ravno tako. Od razglednega stolpa do parkirišča je še pol ure hoje. Skupaj 2 uri in pol.

V šolo se vrnemo ob 13:30 uri.