Filmska vzgoja za učence od 5. do 9. r

V petek, 8. 4. 2022, si bomo v sklopu filmske vzgoje v kinu na Vrhniki ogledali film »Salon pri Romy«. https://www.kinodvor.org/film/salon-pri-romy/

Odkritosrčna zgodba o deklici Romy in njeni babici, ki ju neločljivo združi babičina demenca, prinaša otroški pogled na starost in bolezen, ob tem pa nas nežno spomni, zakaj je povezanost med generacijami neprecenljiva.

Kulturni dan bo potekal od 8.20 do 12.40.

1. šolsko uro bomo izvedli na šoli, takoj za tem pa se bomo z avtobusom odpravili v kino na Vrhniki.

Učenci 5., 6. in 7. razreda boste imeli ta dan kulturni dan, zato bo tudi 1. ura pouka namenjena filmski vzgoji. S svojimi razredniki oz. drugimi učitelji boste govorili o bontonu v kinu, o filmski glasbi, filmskih zvrsteh, o različnih vrstah animiranja … – vsem bo glavno vodilo FILM. S seboj imejte peresnico.

Učenci 8. in 9. razreda boste imeli 1. šolsko uro pouk po rednem petkovem urniku.

Malico učenci dobite v šoli, zato imejte s seboj manjši nahrbtnik. Pojedli jo boste pred vstopom v kino.

Kosilo bo ob koncu kulturnega dne.

Podaljšano bivanje za 5. razred in odvozi avtobusov domov bodo organizirani kot običajno. Po prihodu iz kina se izbirni predmeti izvajajo normalno.

Plačilo prevoza in vstopnic za kino boste učenci poravnali na položnici za malico (4 eur + prevoz/učenca).

koordinatorka dneva Alenka Šemrov