Obvestilo o podaljšanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije

VOŠČILO

Jutro razgrinja ladje svilene,
v barvo daljav mehko potopljene,
na ladjah svilenih plujejo sanje –
majhne, velike in čisto vsakdanje.

V glavah sanjavih skrivajo želje
za srečo popotno in za veselje
in tudi potlej, ko prispejo v pristan,
so tam nove ladje iz svilnatih sanj …

Bina Štampe Žmavc

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši, cenjene sodelavke in cenjeni sodelavci.

Izteka se leto, kakršnega si nismo želeli in kakršnega si drug drugemu nismo zaželeli. Zato je skrajni čas, da se poslovi od nas, da odnese s seboj ves strah, tesnobo, razdalje in oddaljenosti, dvome in nezaupanje ter odstopi mesto novemu, svetlejšemu; polnemu upanja, bližine, objemov, toplih in krepkih stiskov rok, svilnatih sanj, optimizma in novih priložnosti.

Vmes pa je še čas, da se ustavimo, umirimo in zadihamo, da nehamo dvomiti in se prebujati s skrbmi.  Če bomoverjeli, bodo stvari delovale, kot morajo, morda ne vedno tako, kot si predstavljamo ali želimo, zagotovo pa tako kot nam je namenjeno.

Želim vam mirne, sproščene in vesele praznike ter srečno, srčno in z zdravjem prežeto novo leto.

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tako kot vsako leto, smo tudi letos, 20. 11. 2020, na tretji petek v novembru obeležili TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK. Zajtrk je v danih razmerah potekal nekoliko drugače.

Poudarek je bil seveda na  domačih, lokalno pridelanih živilih kot so:domač kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

Glede na to, da je  potekal v domačem okolju, so ga učenci pripravili  v » domači kuhinji«. Poleg tradicionalno pripravljenega obroka, je bil dan namenjen tudi   druženju z ostalimi družinskimi člani ter vzpodbujanju k uživanju obroka za »skupno mizo«.

Prav tako je ta dan posvečen DNEVU SLOVENSKE HRANE, zato smo učence seznanili  o zdravih prehranjevalnih navadahter vplivu prehrane na zdravje, ki je zlasti v tem času zelo pomemben.

Učenci so delili spomine na pristen obrok v krogu družine:

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred | Komentiraj

UČENJE NA DALJAVO, november 2020

Spoštovani,

obveščamo vas, da lahko snov za učenje na daljavo od 2. do vključno 5. razreda najdete na naši spletni strani na spodnji povezavi:

OŠ Rovte – Učenje na daljavo

Učenci 1., 6., 7., 8. in 9. razreda delajo preko MS Teams.

NADALJEVANJE POUKA

Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije se je včeraj odločila, da se bo pouk v naslednjem tednu za vse učence izvajal na daljavo. O tem vas bodo konkretneje obvestili razredniki, ki vam bodo poslali tudi obvestilo o možnosti prijave na brezplačno kosilo.
Če rabite kakšno tehnično ali materialno pomoč v zvezi z izvajanjem daljinskega pouka, sporočite razredniku.
Prosimo vas za sodelovanje, sami zagotovo ne bomo zmogli. Zato bodo zelo dobrodošle sprotne povratne informacije učiteljem, razrednikom in meni.

PODALJŠANJE POČITNIC

Spoštovani starši, drage učenke in dragi učenci!

Obveščamo vas, da je vlada Republike Slovenije sprejela sklep, s katerim podaljšuje jesenske počitnice za en teden. S poukom bomo torej nadaljevali v ponedeljek, 9. 11. 2020, na kakšen način in v kakšni obliki se bo izvajal, vas bomo obvestili v naslednjem tednu.

Drage učenke, dragi učenci, dolgočasje je najbolj dolgočasna stvar, ki se vam lahko zgodi, zatorej, vzemite se v roke in vzemite kaj v roke, pa naj bo to zvezek, učbenik, leposlovna knjiga, strip, lopata, kramp, motika, svinčnik, šestilo, nalivno pero,…. Ne hodite naokrog brez potrebe, doma je najlepše!

Lep poZDRAV in zdravi ostanite.

Ravnatelj Mitja Turk

Rezultati šolskega tekmovanja v znanju o sladkorni bolezni 2020

Objavljeno v Rezultati tekmovanj | Komentiraj

Prve redne popoldanske govorilne ure

Spoštovani starši!

Za ponedeljek imamo napovedane prve redne mesečne govorilne ure.

Zaradi trenutne epidemiološke situacije v Sloveniji jih bomo v fizični obliki izvedli le v nujnih primerih, drugače pa telefonsko ali po elektronski pošti.

Razredna stopnja:

Učiteljice razredne stopnje vas bodo v petek po elektronski pošti obvestile, če morate nujno priti na govorilno uro v šolo.

Predmetna stopnja:

Za učenke in učence predmetne stopnje vam bodo obvestila, prav tako v petek, poslale razredničarke oziroma poslal razrednik. V elektronski pošti bo zapisano, kdaj in h kateremu učitelju boste vabljeni. Če ne boste pozvani in bi se vseeno radi pogovorili s katerim od učiteljev, se za srečanje sami dogovorite z njim.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

OBVESTILO

Spoštovane starše obveščamo, da je športni dan, ki je bil planiran to soboto, 3. 10. 2020, prestavljen za nedločen čas.

OBVESTILO

Spoštovane starše obveščamo, da je zaradi napovedanega slabega vremena športni dan, ki je bil planiran za to soboto, 26. 9. 2020, prestavljen na soboto 3. 10. 2020.