Tradicionalni slovenski zajtrk 2021

Danes, 19. 11. 2021, smo na šoli izvedli Slovenski tradicionalni zajtrk. Ker je leto 2021 razglašeno kot mednarodno leto sadja in zelenjave, je zajtrk POTEKAL  POD SLOGANOM »ZAJTRK S SADJEM – SUPER DAN«.

Učenci so zajtrkovali tradicionalna, lokalno pridelana živila. To so: domač črn kruh, maslo, med, mleko ter jabolka. Vsa našteta živila so  ponudili okoliški lokalni pridelovalci, s čimer smo obeležili današnji zajtrk ter hkrati tudi dan slovenske hrane.

Učenci so ob okusnem zajtrku poslušali različne vsebine ter si ogledali posnetke na temo medenega, zdravega ter uravnoteženega zajtrka.

Kaja Erčulj Rogel, učiteljica in vodja prehrane

Protokol za november

V prilogi objavljamo okrožnico MIZŠ in protokol za učence osnovnih šol.

Posodobljeni Covid ukrepi od 8. 11. 2021

Spoštovani,

v prilogi spodaj si lahko preberete nove ukrepe proti virusu Covid, ki začnejo veljati z današnjim dnem.

Protokol za samotestiranje

Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je sprejela odlok, po katerem se odslej prostovoljno samotestirajo vsi osnovnošolci. Testiranje s testi HAG naj bi se izvajalo v domačem okolju dvakrat tedensko, v ponedeljek in v sredo zjutraj pred odhodom v šolo. Če testiranje lažje izvedete zvečer, to organizirajte v nedeljo in v torek. Za vsakega otroka lahko v lekarni prevzamete   10 brezplačnih testov na mesec.

Prilagamo priponko, ki ga je sprejelo Ministrstvo za zdravje.

Lep pozdrav.

Luč za mir

Ta galerija vsebuje 1 sliko.

Fundacija Poti miru v Posočju nas je tudi letos povabila k projektu Prižgimo Luč za mir. Tako smo vsi povabljeni, da se na območju nekdanje soške fronte in v njenem zaledju 24. oktobra spomnimo na vse padle vojake na soški … Beri naprej

Več Galerij | Komentiraj

REZULTATI TEKMOVANJA O SLADKORNI BOLEZNI

Objavljeno v 9. razred, Novice za starše | Komentiraj

ZBIRALNA AKCIJA ODPADNEGA PAPIRJA

V tednu od 12. 10. 2021 do 15. 10. 2021 bomo učenci 9. razreda OŠ Rovte zbirali odpadni papir. Kontejner bo postavljen za šolo (ob cesti na Kovk) od ponedeljkovega jutra do petkovega poldneva.

Če si prevoza ne morete zagotoviti, pokličite v tajništvo šole na št. 017503024 in bo zanj poskrbela šola.

Devetarji OŠ Rovte

Objavljeno v 9. razred, Nerazvrščeno, Novice za starše | Komentiraj

Govorilne ure, 11. 10. 2021

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 11. 10. 2021, bodo na šoli organizirane prve popoldanske pogovorne ure. Potekale bodo preko aplikacije Zoom. Vsi, ki bi se jih radi udeležili, se preko maila najavite izbranemu učitelju, najkasneje do nedelje zvečer. Učitelj vam bo sporočil uro in povezavo do srečanja. Maile učiteljev dobite na spletni strani šole.

Še vedno pa velja, da lahko učitelje po telefonu pokličete tudi v dopoldanskem času govorilnih ur.

OBVESTILO O EKSKURZIJI

Spoštovani starši,

v sredo, 6. 10., 2021, bodo imeli učenci 6. in 7. razreda kulturni dan. Odšli bomo na ekskurzijo na Štajersko.

Objavljeno v 6. razred, 7. razred, Novice za starše | Komentiraj

Delovna sobota, 25. 9. 2021

Učence in starše obveščamo, da bomo jutri nadomeščali 24. 12. Pouk bo potekal po sredinem urniku do konca 6. ure (13.40). Malica in kosilo bosta organizirana na šoli.

Jutranje varstvo bo, podaljšanega bivanja ne bo.

Prvi odvoz bo ob 12.44 in 13.00 v smeri Vrh, Petkovec in Zavratec. Drugi odvoz bo ob 13. 50 v vse smeri.