Novinarke na POP TV, 31. 1. 2019

Članice novinarskega krožka in mentorici Metka in Alenka smo četrtkovo popoldne prav prijetno izkoristile. Obiskale smo namreč zelo zanimivo ustanovo, ki novinarjem pritiče – to je televizijska hiša  POP TV v Ljubljani. Šest mladi novinark z mentoricama smo se takoj po kosilu odpeljale proti Ljubljani. Zanimivo, nikjer nobene gneče ne cesti in kot naročeno smo se točno ob dogovorjeni uri pripeljale pred TV hišo. Sprejela nas je zelo prijazna gospa Liza Šebela, ki nam je razkazala prostore in ob tem povedala, kako in na kakšen način nastajajo posamezne oddaje. Videle smo studio, kjer se snemajo informativne oddaje in se celo lahko usedle na stol, kjer bo čez nekaj ur sedela voditeljska dvojica. Zanimivo je bilo videti, koliko ljudi ustvarja in dela, preden mi lahko prispevek na televiziji vidimo. Oddaje, ki potekajo v živo, so seveda zahtevnejše, saj tam ne sme biti napak. Tudi sobe za maskiranje in urejanje  smo videle, pa seveda obilico raznih oblačil, obutve in kostumov za razne oddaje. Posebej zanimiv je bil studio 4, kjer se snemajo zabavne oddaje in šovi, kot so Zvezde plešejo, Dan najlepših sanj, Znan obraz ima svoj glas, humoristična serija Dragi sosedje in drugi. Spoznale smo, koliko osebja je potrebno, da oddaja lahko nastane, kaj vse je potrebno narediti, preden gre oddaja pred gledalce. Zanimivo se nam je zdelo, da ko gledamo neko oddajo na TV, prostor zgleda mnogo večji. V resnici so prostori majhni, opremljeni s številnimi kamerami in zasloni ter seveda računalniki in aparaturami. Neverjetno, kakšni strokovnjaki morajo biti, da se lahko znajdejo v množici najmanj stotih različnih gumbov.
Ni kaj, preživele smo zanimivo popoldne, voditeljica je bila zelo prijazna, dogovorile pa smo se tudi, da se prijavimo za ogled oddaje v živo. Tudi to bo posebna in zagotovo enkratna izkušnja v našem novinarskem šolskem letu.
Pozdravček  vam pošiljajo novinarke Meta, Katja, Amadeja, Lara, Julija in Vita z Metko in Alenko.