Barcelona za Petro Kavčič

Nemška bralna značka je v sodelovanju z agencijo Twin v času krompirjevih počitnic Petro Kavčič iz 8. razreda popeljala na čudovito 4-dnevno potovanje v Barcelono in njeno okolico. Spremljalo nas je vreme bonito, ki je vse dni preseglo 20 stopinj! Pravo doživetje je bil že sam polet z letalom, v Barceloni pa smo si ogledali Sagrado Familio, olimpijski štadion na Montjuicu s čudovitim razgledom na celotno mesto in morje z luko, gotsko cerkev Santa Maria del Mar, Park Güell, nekoliko ven iz mesta pa v Figueres muzej Salvadorja Dalija, razklano goro Montserrat s Črno Madono in za konec … nogometni štadion Barce – Camp Nou. Poleg tega smo v hotelu v obmorskem mestu Lloret de Mar zares dobro jedli in preživljali prosti čas z osnovnošolci iz Domžal in srednješolci iz Radencev. Ay, que bonito!