Udeležba na 1. likovni koloniji Franca Musca

Danes je v Logatcu potekala 1. likovna kolonija Franca Musca, katere so se udeležili tudi učenci OŠ Rovte. Beri naprej

Objavljeno v Kultura | Komentiraj

1. športni dan: Teden mobilnosti

1. športni dan za 6., 7., 8. in 9. razred

Teden mobilnosti.

V soboto 21. 9. 2019, bomo imeli športni dan s kolesarsko vsebino.

Urnik:

• 8:15 zbor pred PGD Rovte
  • 8:15 do 8:30 pregled koles in opreme.
  • 6. in 7. razred ob 8:30 odhod na kolesarski izlet.
  • 8. in 9. razred ob 8:30 delo po postajah.
  • 10:00 malica za vse razrede.
  • 8. in 9. razred ob 10:30 odhod na kolesarski izlet.
  • 6. in 7. razred delo po postajah.
  • 12:00 zbor na Kovku.
  • 12:00 – 12:30 igre na Kovku in zaključek športnega dneva.
  • 12:30 odhod domov.

Potrebuješ:

1. Brezhibno kolo.
  2. Čelado.
  3. Za kolesarski izlet pijačo.
  4. Primerno oblačilo za kolesarjenje.

TEDEN BRANJA IN IZMENJEVALNICA KNJIG

Jutri pričenjamo s tradicionalnim Tednom branja. Ko boste v tem tednu pripravljali šolsko torbo, vanjo ne pozabite dodati še knjige, ki jo boste prebirali prvih 15 minut pouka.

Obenem vas obveščamo, da na naši šoli v tem tednu poteka izmenjevalnica knjig. Učence vseh razredov čakamo, da podarijo lepo ohranjeno knjigo, ki je ne potrebujejo več. V zameno za prinešeno si bodo lahko izmed knjig, ki jih bodo prinesli ostali učenci, izbrali eno knjigo, ki jo bodo po končani izmenjevalnici odnesli domov. Prepričani smo, da se bo za vsakogar našlo kaj zanimivega za prijetno preživljanje večerov ali koncev tedna ob napetih zgodbah.

Kje bo potekalo zbiranje knjig? Učenci od 1. do 5. razreda bodo knjige prinesli razredničarkam, učenci od 6. do 9. razreda pa učiteljicama slovenščine.

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura, Nerazvrščeno, Novice za starše, Skupnost učencev, Specialna pedagoginja | Komentiraj

Pojav naglavnih uši, 9. 9. 2019

Spoštovane starše obveščamo, da so se med učenci OŠ Rovte ponovno pojavile naglavne uši. Prosimo vas, da vaše otroke pregledate in ukrepate v skladu z navodili, ki jih najdete na tej povezavi.

Utrinki iz letne šole v naravi

Informacije za učence in starše o NPZ 2019/2020

Učence in starše obveščamo, da je na spletu na voljo publikacija Informacije za učence in starše 2019/2020 na naslednjih povezavah: Beri naprej

Objavljeno v 9. razred, Novice za starše, NPZ | Komentiraj

VOZNI RED 2019/2020

Starše in skrbnike obveščamo, da za letošnje šolsko leto velja naslednji vozni red:

Objavljeno v Novice za starše, Vozni red | Komentiraj

Šola v naravi – uspešen prihod

Starše in skrbnike obveščamo, da so udeleženci letne šole v naravi srečno prispeli na cilj in že uživajo v vodi!

Učitelja Robert Grom in Ermina Šimenc

Objavljeno v 4. razred | Komentiraj

PRVI ŠOLSKI DAN

Sprejem prvošolcev bo ob 11.00 v telovadnici.

Ostali učenci pridejo v šolo za prvo šolsko uro, ki se začne ob 8.20.
Jutranjega varstva ta dan še ne bo, podaljšano bivanje pa po potrebi.
Vozači zjutraj počakajte na vstopnih postajah tako, kot v lanskem šolskem letu, za vnaprej boste informacije dobili v šoli od razrednikov ali pa neposredno od prevoznika.
Novi vozni redi bodo objavljeni tudi na šolski spletni strani.

Učenci razrednje sstopnje, razen 4. razreda, prinesite s seboj vse, kar imate napisano na seznamih.
Učenci predmetne stopnje prinesite s seboj beležko, šolske copate in pisala.
Učbenike boste vsi dobili v šoli.

Učenci 4. razreda bodo prvi teden pouka preživeli v letni šoli v naravi.
Upoštevajte navodila, ki ste jih prejeli po pošti in so objavljena tudi na tej spletni strani.

Malica bo organizirana za vse učence, na kosilo za prvi dan pa se bo treba prijaviti posebej na začetku prve ure pri razredničarki.

Odvoz bo za vse vozače enkraten ob 12.30 po razporedu prevoznika.

OBVESTILO UČENCEM O ODHODU V POLETNO ŠOLO V NARAVI POREČ 2019

Obveščamo te, da je odhod v Poreč v ponedeljek, 2. 9. 2019, ob 7.30 uri izpred OŠ Rovte.

S seboj obvezno imej v manjšem nahrbtniku malico in 0,5 l plastenko s tekočino, v podpisani pisemski ovojnici pa: osebni dokument, modro zdravstveno izkaznico, znamko za Slovenijo in 100 kun. Beri naprej

Objavljeno v 4. razred, Novice za starše | Komentiraj