Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana

pripravlja DAN ODPRTIH VRAT, ki bo v četrtek, 24. 10. 2019, med 10.00 in 13.00 uro. Predstavili bodo programe, ki jih izvajajo: farmacevtski tehnik, kozmetični tehnik, tehnik laboratorijske biomedicine in zobotehnik.

Razpored aktivnosti:

• 10.00 – 10.30 splošne informacije o programih
  • 10.30 – 13.00 prikaz vaj in praktičnega pouka v laboratorijih in salonih ter sodelovanje učencev pri tem

V kolikor se nameravate dogodka udeležiti, sporočite to šolski svetovalni delavki Nataši Kristanc.

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Šolska psihologinja | Komentiraj

Najstnika vzgajamo od rojstva

Tudi v letošnjem šolskem letu bodo v sklopu “Šole za življenje” potekala predavanja za starše v Narodnem domu Logatec. Vabilo na prvo predavanje se nahaja tu.

Objavljeno v Novice za starše, Šolska psihologinja | Komentiraj

Tabor nadarjenih 2019

V soboto je na POŠ Svetih Treh Kraljev potekal tabor nadarjenih na temo jamarstva. Učenci so se kot čisto pravi jamarji podali v podzemlje, ustvarjali iz gline in risali, za konec pa so se spustili še po žični drči. Beri naprej

Objavljeno v 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura, Novice za starše | Komentiraj

Slaščičarski krožek

V tem tednu se bo pričel Slaščičarski krožek, na katerega je prijavljen tudi vaš otrok. Krožek bomo imeli ob petkih, 6. in 7. šol. uro, predvidoma vsakih 14 dni. O datumih srečanj bodo učenci pravočasno obveščeni. Za izvajanje dejavnosti na krožku bodo učenci potrebovali predpasnik, deklice z daljšimi lasmi, pa obvezno elastiko za čop. Ker pa se bo včasih zgodilo, da bo pripravljeno živilo še vroče, bodo učenci potrebovali še plastično posodo s pokrovom, v kateri bodo odnesli pecivo domov in ga doma v miru pojedli.Pri krožku bomo uporabljali živila, ki so alergena (mleko, jajca, oreški …), zato prosiva, če naju predhodno obvestite o morebitnih alergijah vašega otroka.

Lep pozdrav, Aleksandra Urbas in Teja Žakelj

Objavljeno v 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, Interesne dejavnosti, Nerazvrščeno | Komentiraj

VABILO NA SESTANEK ŠOLSKE SKUPNOSTI

Jutri, 26. 9. 2019, bomo imeli prvi sestanek Skupnosti učencev šole. Na sestanku bomo predstavili temo letošnjega šolskega parlamenta, potrdili  člane  SUŠ-a, izvolili predsednika in podpredsednika, predstavili letni načrt, obenem pa bomo odprti za vse vaše nove predloge, ki pripomorejo k izboljšanju bivanja v šoli.

Predstavnike razredov 5. šolsko uro  (ob 11.55) vabim v učilnico 9.

mentorica

Teja Žakelj

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Skupnost učencev | Komentiraj

Zbiralna akcija odpadnega papirja

Obveščamo vas, da bo v tednu od 24. – 27. septembra potekala zbiralna akcija odpadnega papirja. Zabojnik za papir bo stal za šolo (v smeri Kovka). Odpadni papir lahko oddate tudi devetošolcem, saj ga bodo pobirali po domovih.

Urška Košak, koordinatorica zbiralne akcije

Izmenjevalnica knjig

Pretekli teden smo v okviru Tedna branja na naši šoli organizirali izmenjevalnico knjig za učence vseh razredov. Udeležba je bila kar visoka in lepo število knjig je našlo novi dom. Upamo, da uživate v branju vaših novih knjig.

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Skupnost učencev, Specialna pedagoginja | Komentiraj

Udeležba na 1. likovni koloniji Franca Musca

Danes je v Logatcu potekala 1. likovna kolonija Franca Musca, katere so se udeležili tudi učenci OŠ Rovte. Beri naprej

Objavljeno v Kultura | Komentiraj

1. športni dan: Teden mobilnosti

1. športni dan za 6., 7., 8. in 9. razred

Teden mobilnosti.

V soboto 21. 9. 2019, bomo imeli športni dan s kolesarsko vsebino.

Urnik:

• 8:15 zbor pred PGD Rovte
  • 8:15 do 8:30 pregled koles in opreme.
  • 6. in 7. razred ob 8:30 odhod na kolesarski izlet.
  • 8. in 9. razred ob 8:30 delo po postajah.
  • 10:00 malica za vse razrede.
  • 8. in 9. razred ob 10:30 odhod na kolesarski izlet.
  • 6. in 7. razred delo po postajah.
  • 12:00 zbor na Kovku.
  • 12:00 – 12:30 igre na Kovku in zaključek športnega dneva.
  • 12:30 odhod domov.

Potrebuješ:

1. Brezhibno kolo.
  2. Čelado.
  3. Za kolesarski izlet pijačo.
  4. Primerno oblačilo za kolesarjenje.

TEDEN BRANJA IN IZMENJEVALNICA KNJIG

Jutri pričenjamo s tradicionalnim Tednom branja. Ko boste v tem tednu pripravljali šolsko torbo, vanjo ne pozabite dodati še knjige, ki jo boste prebirali prvih 15 minut pouka.

Obenem vas obveščamo, da na naši šoli v tem tednu poteka izmenjevalnica knjig. Učence vseh razredov čakamo, da podarijo lepo ohranjeno knjigo, ki je ne potrebujejo več. V zameno za prinešeno si bodo lahko izmed knjig, ki jih bodo prinesli ostali učenci, izbrali eno knjigo, ki jo bodo po končani izmenjevalnici odnesli domov. Prepričani smo, da se bo za vsakogar našlo kaj zanimivega za prijetno preživljanje večerov ali koncev tedna ob napetih zgodbah.

Kje bo potekalo zbiranje knjig? Učenci od 1. do 5. razreda bodo knjige prinesli razredničarkam, učenci od 6. do 9. razreda pa učiteljicama slovenščine.

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura, Nerazvrščeno, Novice za starše, Skupnost učencev, Specialna pedagoginja | Komentiraj