Tekmovanje iz zgodovine – območno

Pravica do območnega tekmovanja zaradi malega števila učencev naše šole pripada le enemu  – prvemu tekmovalcu na šolskem tekmovanju – z najvišjim številom točk. Območno tekmovanje je potekalo na OŠ Idrija v začetku februarja. Udeležila se ga je Kristina Križaj iz 9. razreda, ki je tudi osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke!

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Tekmovanje iz zgodovine – šolsko

Tema letošnjega tekmovanja je zaznamovana z 90. letnico arheoloških izkopavanj dr. Srečka Brodarja v Potočki Zijalki: Prazgodovina na Slovenskem.

1. decembra 2019 je potekalo šolsko tekmovanje, ki se ga je udeležilo 5 tekmovalcev: iz 8. razreda štirje in ena tekmovalka iz 9. razreda. Vsi so dosegli bronasta priznanja: Kristina Križaj, Urban Justin, Rok Kavčič, Jakob Jereb in Ahac Mozetič.

Iskrene čestitke.

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje – območno

Učenki z najboljšim šolskim rezultatom iz 8. in 9. razreda sta se udeležili območnega tekmovanja, ki je potekalo  9. januarja 2020 na OŠ Jožeta Krajca na Rakeku. Amadeja Gabrovšek iz 8. razreda si je je z odličnim 10. mestom prislužila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja | Komentiraj

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje – šolsko

Tema letošnjega tekmovanja je Jaz, ti, mi vsi. Šolsko tekmovanje
je bilo 12. novembra. Udeležilo se ga je 22 učencev. Bronasto priznanje pa so prejeli:

1. razred: Klara Drmota, Manca Brenčič in Maja Jereb
  2. razred: Julija Gorišek, Katja Drmota, Klara Kavčič in Pia Pivk
  3. razred: Klara Košir in Katjuša Marolt
  4. razred: Ema Kranjc in Ana Bradeško
  5. razred: Amadeja Gabrovšek in Meta Lukan
  6. razred: Kristina Križaj

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za udeležbo in priznanja.

Objavljeno v 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Vabilo na pustni ples

V torek, 25. 2. 2020, bomo imeli devetošolci pustni ples.

Maškare imajo prost vstop, najlepše pa bomo tudi izbrali in nagradili. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.

Pričetek bo ob 17.00, trajal pa bo do 20.00.

Vaši devetarji.

Objavljeno v 9. razred, Novice za starše, Skupnost učencev | Komentiraj

ZBIRANJE ZAMAŠKOV ZA LUKO

Na pobudo članov SUŠ-a zopet pričenjamo z ZBIRANJEM ZAMAŠKOV. S tem bomo pomagali skoraj 13-letnemu Luku pri njegovih terapijah, ki jih potrebuje zaradi cerebralne paralize.

Zbirajo se le zamaški, ki imajo vtisnjen trikotnik (znak za recikliranje).

Zabojnik na zbiranje zamaškov se nahaja v avli šole poleg kabineta za likovno umetnost.

In ne pozabite: VSAK ZAMAŠEK ŠTEJE!

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Skupnost učencev | Komentiraj

Utrinki s kulturnega dne, 7. 2. 2020

V petek, 7. 2. 2020, smo na šoli z ustvarjalnimi delavnicami, glasbenimi nastopi in recitali učencev obeležili Prešernov dan. Beri naprej

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura | Komentiraj

Kulturni dan, 12. 2. 2020

Spoštovani starši,

v sredo, 12. 2. 2020, si bomo v Ljubljani ogledali muzikal Figarova svatba v izvedbi mladinskega gledališča English Student Theatre, II. Gimnazije Maribor.

Odhod bo ob 7.20, jutranji privozi bodo torej vsi prestavljeni na eno uro prej kot navadno. Beri naprej

Objavljeno v 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura | Komentiraj

Vpis v 1. razred za šolsko leto 2020/2021

bo potekal v ponedeljek, 10. 2. 2020, od 8.00 do 10.00, od 14.30 do 16.30 in od 17.30 do 18.30, v pisarni šolske svetovalne delavke (2. nadstropje).

Na podružnici Vrh Svetih Treh Kraljev bo vpis bodočih prvošolcev potekal v torek, 11. 2. 2020, od 16.20 do 17.00, v učilnici v 1. nadstropju.

Vpis je obvezen za otroke, ki bodo v koledarskem letu 2020 dopolnili 6 let (rojeni od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014). S seboj prinesite na vpogled otrokov osebni dokument ali rojstni list.

Objavljeno v Novice za starše, Šolska psihologinja | Komentiraj

2. Športni dan

1. Športni dan za 6., 7., 8., in 9. razred

Obvestilo za 2. športni dan:

V ponedeljek, 3.2.2020, bo športni dan za omenjene razrede.

Vsebina:

• smučanje Cerkno in
  • pohod v okolico Rovt.

Dnevni red:

Smučarji na smučišču Cerkno:

• odhod izpred OŠ Rovte ob 7:45,
  • prihod v Rovte 16:00,
  • šolska malica bo, vzemite tudi svojo, oziroma denar za malico,
  • čelada je obvezna za vse, sposodite si jo lahko v šoli,
  • cena: prevoz in smučarska vozovnica približno 15€. Plačilo po položnici.
  • šolskega dovoza in odvoza za smučarje ni.

Pohodniki:

• zbor bo pred OŠ Rovte ob 8:15 uri,
  • glede na dogovor boste zapustili šolski okoliš in se podali dogodivščinam naproti,
  • šolska malica bo in jo vzamete zjutraj v kuhinji pred odhodom,
  • za pohod potrebujete primerno obutev in oblačilo,
  • če želite kosilo, se nanj prijavite.