ROVTE IMAJO TALENT

V četrtek, 23. 6. 2022, je na naši šoli potekala prireditev ob zaključku šolskega leta in ob Dnevu državnosti »Rovte imajo talent«. Predstavili so se učenci z različnimi izvirnimi točkami.

Vsem nastopajočim čestitamo za izbran pogum in odlično izvedbo nastopov. Ponosni smo, da imamo v Rovtah toliko talentov .😊

Sedaj pa: JUHUHU, POČITNICE SO TU!

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, Kultura | Komentiraj

Šolske potrebščine za leto 2022/23

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, Novice za starše | Komentiraj

ROVTE IMAJO TALENT

Vljudno vabljeni na prireditev ob zaključku šolskega leta in ob Dnevu državnosti, ki nosi naslov Rovte imajo talent. S svojimi različnimi talenti se bodo predstavili učenci in učitelji Osnovne šole Rovte.

Prireditev bo potekala v četrtek, 23.6.2022, ob 17. uri, v Domu krajanov Rovte. Vstop je prost.

Vabimo vas, da se nam pridružite in skupaj z nami praznujete.

Učenci in učitelji OŠ Rovte

Plavanje v Čateških toplicah

V sredo, 22. 6. 2022, bo 5. športni dan  –  plavanje v Čateških toplicah.

Urnik:

• Odhod izpred šole 7:15.
  • Prihod v Čateške toplice 9:15.
  • Kopanje z odmorom za malico do 14:30.
  • Odhod avtobusa iz Čateža ob 15:00.
  • Prihod v Rovte predvidoma ob 17:00.
  • Šolski prevozi zjutraj bodo organizirani eno uro prej kot običajno.
  • Po prihodu v Rovte bo organiziran enotni odvoz v vse smeri.

Raziskovani nalogi iz zgodovine

V ponedeljek, 13. 6. 2022, je v Velenju potekalo 53. srečanje Mladih raziskovalcev zgodovine, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Tema raziskovalnih nalog v letošnjem šolskem letu je bila Snaga k zdravju pomaga.  Na njem je komisija podelila priznanja za raziskovalne naloge o nalezljivih boleznih v preteklosti in boj z njimi.

Naša šola je sodelovala z dvema raziskovalnima nalogama. Julija iz 7. a in Katja iz 7. b raz. sta raziskovali, kako se prenaša znanje o zeliščih od starejših na mlajše, Vito in Ivan, oba iz 7. a, pa sta raziskala, kako je bilo v Rovtah s špansko gripo, ki je izbruhnila po koncu 1. svetovne vojne. Dekleti sta bili nagrajeni s srebrnim priznanjem, fanta pa z zlatim.

Vsem iskrene čestitke.

Raziskovalni nalogi si lahko preberete v šolski knjižnici. Več o samem srečanju: https://www.zpms.si/programi/mladi-raziskovalci-zgodovine/?fbclid=IwAR3sGq5BAjCy_2vMFakf2axH3F3lVVIz1ThNTwIwKgh3jiKTpUgFfv3Dss0

Raziskovalci Julija in Katja ter Ivan in Vito, srebrno in zlato priznanje
Objavljeno v 7. razred, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Nasvidenje, devetošolci!

Včeraj se je 26 devetošolcev poslovilo od OŠ Rovte. S svojo zaključno prireditvijo – valeto – so pomahali osnovni šoli, sedaj pa se podajajo novim izzivom naproti. Srečno vsem!

Šolski sklad in dohodnina

Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da imate s spremembo 135. člena ZOFVI-M kot davčni zavezanci možnost, da do največ 0,3 % dohodnine namenite za donacijo šolskim skladom.

Na vas se tako obračamo s prošnjo, da del dohodnine (do 0,3 %) namenite tudi Šolskemu skladu Osnovne šole Rovte. S sredstvi, ki jih bomo zbrali, bomo lahko učencem omogočili še bolj kakovostno izobraževanje.

Del dohodnine lahko šolskemu skladu namenite na različne načine:

• Preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki oddate obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (Doh-Don)«, v katerem pod davčno številko upravičenca navedete 57121133 in vpišete odstotek 0,3.
  • Izpolnite obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije« s svojimi podatki, ga natisnete in podpišete ter prinesete v tajništvo šole, ali ga vaš otrok odda učiteljici. V kolikor nimate možnosti obrazca natisniti, lahko zanj zaprosite v tajništvu šole.
  • Obrazec izpolnite in ga sami pošljete ali odnesete na pristojni finančni urad.

Iskrena zahvala vsem, ki ste že do sedaj prispevali sredstva v naš šolski sklad in hvala tudi že vnaprej za vse bodoče prispevke.

Nataša Kristanc, predsednica UO šolskega sklada

Aleksandra Urbas, ravnateljica

Izlet učencev nemščine na avstrijsko Koroško

80 učencev nemščine iz 4 različnih šol (OŠ Rovte, OŠ Rakek, OŠ Cerknica in OŠ Poljane) se je v soboto podalo na celodnevni izlet na Avstrijsko Koroško. V spremstvu vodiča smo se sprehodili po starem mestnem jedru Celovec (Klagenfurt) in izvedeli zanimive legende o nastanku mesta ter bližnjega Vrbskega jezera (Wörthersee).  Nato smo obiskali slikovit srednjeveški grad Landskron nad Beljakom, kjer so se nam predstavile ptice ujede. Na gori opic (Affenberg) smo se spoznali z našimi nagajivimi, a bistrimi sorodniki – japonskimi opicami vrste makaki. Naša zadnja postojanka je bil obisk Minimundusa, kjer smo v merilu 1:25 občudovali najlepše zgradbe iz 40 držav sveta, izjemno zanimiv pa je bil tudi vlakec smrti v 4D-kinu, ostale interaktivne naprave ter vožnja s 50 m visokim »Riesenrad-om«. Poleg vseh lepih spominov, ki nam jih je izlet dal, pa so vsekakor neprecenljiva nova poznanstva sovrstnikov.

Alenka Šemrov

Objavljeno v 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno | Komentiraj

Zbiralna akcija športnih rekvizitov za ukrajinske otroke

Učence OŠ Rovte in njihove starše obveščamo, da smo na OŠ Rovte pričeli z zbiralno akcijo športnih rekvizitov za ukrajinske otroke. Sprejemamo dobro ohranjene kotalke, rolerje, poganjalce, skiroje in kolesa. V kolikor imate doma katerega od omenjenih rekvizitov in ga ne uporabljate več, vas prosimo, da ga oddate v škatle v kurilnici OŠ Rovte (škatla z napisom »športni rekviziti«). Zbiralna akcija bo potekala do 17. 6. 2022.

Hvala,

učiteljski zbor OŠ Rovte

Sproščeno in umirjeno v nov dan

Na naši šoli smo na mojo pobudo in velik odziv učenk izvedli že dve srečanji, kjer spoznavamo prednosti poznavanja dihalnih tehnik in meditacije.