Olimpijski duh tudi na OŠ Rovte

Zimske olimpijske igre 2018 letos potekajo v Pjongčangu v Južni Koreji od 9. do 25. 2. 2018. V podaljšanem bivanju smo se odločili, da jih bomo spremljali, saj so za našo šolo zelo pomembne, ker se jih bo udeležil tudi bivši učenec naše šole Miha Šimenc. Miha Šimenc je tekač na smučeh in letos se mu je prvič uspelo uvrstiti v slovensko zimsko olimpijsko reprezentanco.

Že pred olimpijskimi igrami smo se z učenci pogovarjali, kje in kdaj bodo zimske olimpijske igre 2018, kaj pomeni 5 olimpijskih krogov, vse o maskoti, naši reprezentanci in tudi, v katerih disciplinah tekmujejo športniki. Ko smo vse to izvedeli, smo začeli s pripravami na okraševanje hodnika na razredni stopnji. Navdušeni, veseli, predvsem pa ponosni smo v petek 9. 2. 2018 končali z okraševanjem.

Sedaj pa vsem športnikom, ki tekmujejo na zimskih olimpijskih igrah 2018 športno zaželimo veliko sreče, pesti pa bomo močno stiskali za našo olimpijsko reprezentanco, predvsem pa za našega bivšega učenca. Miha, srečno!!!

Učiteljica Nastja in Marija ter učenci OPB-ja

 

Morda vam bo všeč tudi...