Rezultati literarnega natečaja Sodobna pravljica

Mnogi učenci radi pišemo in se vsako leto udeležimo različnih literarnih natečajev. Na občinskem mladinskem literarnem natečaju so sodelovali učenci in učenke tretjega triletja treh logaških šol. Za svojo pravljico je nagrado prejela naša učenka, devetošolka Nina Cigale. Sedmošolka Ana Bradeško in sedmošolec Rok Istenič sta prejela priznanje za svoje besedilo. Iskrene čestitke.

Letošnji naslov natečaja (V mojih očeh se življenje iskri, v srcu razumem, kaj jaz sem, kaj ti) je predlagala Mateja Perpar. 111 udeležencev natečaja, učencev 3. triade OŠ Tabor, Rovte in 8 talcev Logatec, je na natečaj poslalo 112 pravljic, ki so jih napisali po vodstvom osmih mentoric. Selektorica je izbrala 28 pravljic za objavo v zborniku, med njimi so tri nagrajena besedila. Podelitev nagrad in priznanj je potekala na prireditvi v Narodnem domu v Logatcu, zbornik so prejeli vsi sodelujoči avtorji.
Natečaj sta organizirala JSKD (Območna izpostava Logatec) in Knjižnica Logatec.