Šestošolci in sedmošolci na ekskurziji v Ljubljani

V četrtek, 8. junija, smo se šestošolci in sedmošolci odpravili v Ljubljano, da bi obiskali Narodno galerijo in si ogledali Plečnikovo Ljubljano. Izstopili smo pri Križankah in si najprej ogledali Trnovski most pred cerkvijo v Trnovem, ki je bil narejen po načrtih Jožeta Plečnika. Nato smo nadaljevali sprehod do Narodne galerije. Tam smo dobili delovni zvezek ‘Galerijski ABC’, v katerem smo reševali naloge. Galerijska animatorka Špela nas je popeljala po galeriji in nam predstavila zanimivosti o nekaterih slikah. Pogledali smo si fresko z naslovom Sveta nedelja, delo oltarja, ki je nekoč stal v grajski kapeli, sliko s prizorom Salomonove sodbe, sliko družine doktorja Frušiča in še nekaj drugih slik. Nadaljevali smo z ogledom Plečnikovih zgradb v centru naše prestolnice. Med sprehodom smo opazovali tudi rabo slovenščine na ljubljanskih ulicah in si privoščili  sladoled. Zaradi gneče na avtocesti smo se vrnili domov z manjšo zamudo.

Maša Lukan, 7. r