Obvestilo staršem o ravnanju v primeru različnih okužb

Spoštovani starši!

Pri preprečevanju okužbe s Corona virusom je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje:

• Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in toplo vodo (vsaj 1 minuto).
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje oziroma razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Tekmovanje iz zgodovine – območno

Pravica do območnega tekmovanja zaradi malega števila učencev naše šole pripada le enemu  – prvemu tekmovalcu na šolskem tekmovanju – z najvišjim številom točk. Območno tekmovanje je potekalo na OŠ Idrija v začetku februarja. Udeležila se ga je Kristina Križaj iz 9. razreda, ki je tudi osvojila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke!

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Tekmovanje iz zgodovine – šolsko

Tema letošnjega tekmovanja je zaznamovana z 90. letnico arheoloških izkopavanj dr. Srečka Brodarja v Potočki Zijalki: Prazgodovina na Slovenskem.

1. decembra 2019 je potekalo šolsko tekmovanje, ki se ga je udeležilo 5 tekmovalcev: iz 8. razreda štirje in ena tekmovalka iz 9. razreda. Vsi so dosegli bronasta priznanja: Kristina Križaj, Urban Justin, Rok Kavčič, Jakob Jereb in Ahac Mozetič.

Iskrene čestitke.

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje – območno

Učenki z najboljšim šolskim rezultatom iz 8. in 9. razreda sta se udeležili območnega tekmovanja, ki je potekalo  9. januarja 2020 na OŠ Jožeta Krajca na Rakeku. Amadeja Gabrovšek iz 8. razreda si je je z odličnim 10. mestom prislužila srebrno priznanje.

Iskrene čestitke.

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja | Komentiraj

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje – šolsko

Tema letošnjega tekmovanja je Jaz, ti, mi vsi. Šolsko tekmovanje
je bilo 12. novembra. Udeležilo se ga je 22 učencev. Bronasto priznanje pa so prejeli:

1. razred: Klara Drmota, Manca Brenčič in Maja Jereb
  2. razred: Julija Gorišek, Katja Drmota, Klara Kavčič in Pia Pivk
  3. razred: Klara Košir in Katjuša Marolt
  4. razred: Ema Kranjc in Ana Bradeško
  5. razred: Amadeja Gabrovšek in Meta Lukan
  6. razred: Kristina Križaj

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za udeležbo in priznanja.

Objavljeno v 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Rezultati tekmovanj, Tekmovanja, učenci | Komentiraj

Vabilo na pustni ples

V torek, 25. 2. 2020, bomo imeli devetošolci pustni ples.

Maškare imajo prost vstop, najlepše pa bomo tudi izbrali in nagradili. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.

Pričetek bo ob 17.00, trajal pa bo do 20.00.

Vaši devetarji.

Objavljeno v 9. razred, Novice za starše, Skupnost učencev | Komentiraj

ZBIRANJE ZAMAŠKOV ZA LUKO

Na pobudo članov SUŠ-a zopet pričenjamo z ZBIRANJEM ZAMAŠKOV. S tem bomo pomagali skoraj 13-letnemu Luku pri njegovih terapijah, ki jih potrebuje zaradi cerebralne paralize.

Zbirajo se le zamaški, ki imajo vtisnjen trikotnik (znak za recikliranje).

Zabojnik na zbiranje zamaškov se nahaja v avli šole poleg kabineta za likovno umetnost.

In ne pozabite: VSAK ZAMAŠEK ŠTEJE!

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Nerazvrščeno, Skupnost učencev | Komentiraj

Utrinki s kulturnega dne, 7. 2. 2020

V petek, 7. 2. 2020, smo na šoli z ustvarjalnimi delavnicami, glasbenimi nastopi in recitali učencev obeležili Prešernov dan. Beri naprej

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura | Komentiraj

Kulturni dan, 12. 2. 2020

Spoštovani starši,

v sredo, 12. 2. 2020, si bomo v Ljubljani ogledali muzikal Figarova svatba v izvedbi mladinskega gledališča English Student Theatre, II. Gimnazije Maribor.

Odhod bo ob 7.20, jutranji privozi bodo torej vsi prestavljeni na eno uro prej kot navadno. Beri naprej

Objavljeno v 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Kultura | Komentiraj

Vpis v 1. razred za šolsko leto 2020/2021

bo potekal v ponedeljek, 10. 2. 2020, od 8.00 do 10.00, od 14.30 do 16.30 in od 17.30 do 18.30, v pisarni šolske svetovalne delavke (2. nadstropje).

Na podružnici Vrh Svetih Treh Kraljev bo vpis bodočih prvošolcev potekal v torek, 11. 2. 2020, od 16.20 do 17.00, v učilnici v 1. nadstropju.

Vpis je obvezen za otroke, ki bodo v koledarskem letu 2020 dopolnili 6 let (rojeni od 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014). S seboj prinesite na vpogled otrokov osebni dokument ali rojstni list.

Objavljeno v Novice za starše, Šolska psihologinja | Komentiraj