1. ŠPORTNI DAN RAZREDNE STOPNJE

V sredo, 30. 9. 2015, smo se učenci od 1. do 5. razreda odpravili na 1. športni dan, na pohod skozi Zalo.    FOTO
Ob 8.15 so nas pred šolo čakali avtobusi. Odpeljali smo se proti Žirovskemu vrhu. Tam sta nas pričakali vodički Lucija in Darja. Odvedli sta nas na začetek naše poti, kjer nas je že čakalo prvo pismo, s prvo uganko. Rešitev uganke nas je vodila naprej po poti. Poiskati smo morali koconogo kuro oz. divjega petelina. Ker smo bili preglasni, žal nismo našli pravega divjega petelina, ampak le papirnatega. To pa učencev ni nič motilo. Pridno so reševali nove uganke, ki so nas vodile do velikih mravljišč in celo do medvedjega brloga. Ker je medved sladkosned, so nas v njegovem brlogu čakale sladke dobrote. Po sladkem okrepčilu smo se spustili do ogromne medvedke Štefke. Nismo se je prestrašili, ker je narejena iz kovinske mreže, blata ter obložena z mahom. Služila je za čudovito ozadje za skupinske fotografije razredov. Še malo smo se sprehodili in naredili manjši krog nazaj do jase. Potem so bili naši želodčki že pošteno lačni. Na jasi smo pomalicali. Dobili nalogo, naj naredimo čim daljšo progo za teniško žogico. Razdelili smo se po razredih in tekma se je začela. Bili smo kot mravljice. 20 minut smo pridno nosili naravni material iz katerega smo naredili progo. Potem je sledila tekma. Gospa Lucija je merila, katera žogica bo naredila najdaljšo pot ne da bi se ustavila ali iztirila. Čeprav smo najmlajši, je naša žogica naredila kar 14m in 80 cm dolgo pot. S tem smo si prislužili zmago in drugo uvrščene premagali skoraj za 10m.
Veseli in malo utrujeni smo pohiteli do avtobusov. V šolo smo se vrnili v času kosila. Športni dan se je zaključil veselo. Učenci so sklenili, da bodo staršem predlagali, naj bo njihov naslednji nedeljski izlet POHOD SKOZI ZALO.