Raziskovani nalogi iz zgodovine

V ponedeljek, 13. 6. 2022, je v Velenju potekalo 53. srečanje Mladih raziskovalcev zgodovine, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Tema raziskovalnih nalog v letošnjem šolskem letu je bila Snaga k zdravju pomaga.  Na njem je komisija podelila priznanja za raziskovalne naloge o nalezljivih boleznih v preteklosti in boj z njimi.

Naša šola je sodelovala z dvema raziskovalnima nalogama. Julija iz 7. a in Katja iz 7. b raz. sta raziskovali, kako se prenaša znanje o zeliščih od starejših na mlajše, Vito in Ivan, oba iz 7. a, pa sta raziskala, kako je bilo v Rovtah s špansko gripo, ki je izbruhnila po koncu 1. svetovne vojne. Dekleti sta bili nagrajeni s srebrnim priznanjem, fanta pa z zlatim.

Vsem iskrene čestitke.

Raziskovalni nalogi si lahko preberete v šolski knjižnici. Več o samem srečanju: https://www.zpms.si/programi/mladi-raziskovalci-zgodovine/?fbclid=IwAR3sGq5BAjCy_2vMFakf2axH3F3lVVIz1ThNTwIwKgh3jiKTpUgFfv3Dss0

Raziskovalci Julija in Katja ter Ivan in Vito, srebrno in zlato priznanje