Roševi dnevi v Celju

V sredo, 27. marca, se je Julija Gorišek (9. a) kot finalistka udeležila 37. Roševih dnevov, ki so potekali v OŠ Frana Roša v Celju. Tam so organizirali dve literarni delavnici, ki sta ju vodili profesorica Mateja Gomboc in pesnica Katarina Gomboc Čeh. Julija je skupaj z drugimi finalisti aktivno sodelovala na delavnici. Sledil je ogled hiše Frana Roša in Celjske mestne knjižnice. Osrednja prireditev pa je potekala v Glasbeni šoli Celje. Julijin spis je na odru prebral slovenski igralec. Na koncu pa je naša zmagovalka prejela še posebno nagrado.

Učenki še enkrat čestitamo! Njen uspeh je dokaz, da imamo na naši šoli res velike talente. Verjamemo, da bo Julija uspešna tudi na svoji nadaljnji poti literarnega ustvarjanja.