Nacionalno preverjanje znanja za učence 6. in 9. razreda

V tem in naslednjem tednu bo za učence 6. in 9. razreda potekalo nacionalno preverjanje znanja (NPZ).

Koledar NPZ:

– torek, 7. 5. 2024: slovenščina

– četrtek, 9. 5. 2024: matematika

– ponedeljek, 13. 5. 2024: 6. razred – angleščina, 9. razred – likovna umetnost

Učenci pridejo v šolo kot običajno in se zberejo v telovadnici. Ob 8.15 jih iz telovadnice v učilnice pospremijo nadzorni učitelji. Učenci se glede na predviden sedežni red posedejo ter sledijo navodilom nadzornih učiteljev.

Redni čas pisanja je od 8.30 do 9.30, učenci z odločbo imajo v skladu s prilagoditvami predviden podaljšan čas pisanja.

Po koncu pisanja NPZ bo odmor. Učenci bodo upoštevali navodila nadzornih učiteljev. Malica bo kot običajno ob 9.55 v šolski jedilnici. Od 3. šolske ure naprej bo sledil pouk po rednem urniku.

Verjamemo, da si vsi skupaj želimo, da bi bili učenci na preizkusih uspešni. Starši, priporočamo, da se pred opravljanjem preizkusov pogovorite s svojim otrokom, da bo v čim večji meri izkazal svoje znanje.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje.