Vabilo na predavanje

V letošnjem šolskem letu občina Logatec organizira predavanje za starše vseh treh logaških šol. Tako v tem šolskem letu naša šola za starše takega izobraževanja sama ne bo organizirala. Zatorej vljudno vabljeni v Logatec.

KAKO SE OPREMITI ZA TRDNOST V VZGOJNIH RAVNANJIH

1.10.2014 ob 18. uri v Narodnem domu Logatec

Predavatelj: izr. prof., dr. Zdenka Zalokar Divjak, univ. dipl. psih., spec. logoterapije

Starši in šola naj bi otrokom in mladostnikom posredovali življenjska izročila, ki oblikujejo otrokovo osebnost v samostojne, odgovorne in zadovoljne posameznike. Pri tem so ključnega pomena avtoriteta, vzor in cilji, ki jih preko osebnosti staršev in učiteljev otroci vsakodnevno prejemajo od nas. Otroci morajo v teku odraščanja z veliko spoštljivostjo spoznavati in odkrivati različna življenjska področja, da ne zapadejo v dolgčas in apatijo, ki sta postali največji nevarnosti sodobnega časa. Vzgojna vprašanja, ki zahtevajo naše odgovore se zato nanašajo na to, kako postaviti zahteve, kako se opremiti za trdnost v vzgojnih ravnanjih in kako ne podleči duhu časa, ki ima za glavno vodilo življenja zabavo in uspeh.